Ariş Pırlanta’nın yeni koleksiyonu göz kamaştırıyor

Merjam Yazar: Merjam 2 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Ariş Pırlanta, yeni koleksiyonunu doğduğu şehir olan Mardin'de tanıttı. İşte göz kamaştıran tasarımlar…

Ariş Pırlanta’nın yeni koleksiyonu göz kamaştırıyor

Ariş Pırlanta, yeni koleksiyonu ve reklam filminin tanıtımı için rotasını doğduğu topraklara, Mardin’e çevirdi. 116 yıllık köklü hikayesi, tasarım gücü ve kalitesi ile fark yaratan Ariş Pırlanta, Anadolu takı kültürünün en önemli miraslarından biri olan Habbe’yi yeniden yorumladığı koleksiyonunu ve diğer tasarımlarını Mardin Müzesi’nde gerçekleşen defile ile tanıttı. Yerel dokularla işlenen otantik atmosfere sahip defilede, ayrıca koleksiyona özel dans gösterisi de gerçekleşti.

Ariş’in “Işılda, Yansıt Kendini” temalı filminde markanın kurulduğu ilk günden bu yana köklerinden aldığı ilham ile Mardin’in benzersiz kültürel mirası birlikte harmanlandı.

1900’lü yılların başında, bugünün tektaşına eşdeğer anlam taşıyan ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sembol mücevheri olarak kabul edilen Habbe ile ilgili Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, “1900’lü yılların başında özellikle dedem Abdülkerim Usta’nın titizlikle hazırladığı habbeler kulaktan kulağa, dilden dile yayılmış, mutlu anılara eşlik etmiştir. Eskiden, günümüz tektaşına eşdeğer bir anlam taşıyan Habbe, el işi zarif detaylarıyla dikkat çeken bir takıydı.

Dededen toruna miras Habbe’yi yeniden yorumlayarak trendlere uygun haliyle mücevher severlerle buluşturuyor olmak bize gurur veriyor. Habbe koleksiyonumuz ve onun içinde bulunan “İyileştir dünyayı” sloganıyla mücevher severlere sunduğumuz Dünya kolyemiz de büyük ilgi gördü. Önümüzdeki dönem için de yeni koleksiyonlar ve mevcut koleksiyonlarımıza yeni katılacak ürünlerin hazırlıklarını da sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: ALEM

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio