Uzun kirpiklere sahip olmak için öneriler!

Merjam Yazar: Merjam 29 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sağlıklı dolgun kirpiklere sahip olmak kim istemez ki? İşte birkaç tüyoda kirpiklerinizi güçlendirmenin yolları…

Uzun kirpiklere sahip olmak için öneriler!

Gür kirpik kılavuzu ile doğal olarak uzun kirpiklere sahip olun, yüksek bakım gerektiren maskara veya takma kirpikleri atlayın.

Mevcut Göz Makyajı Rutininizi Değiştirin

Diğer adımlarımızdan herhangi birini uygulamadan önce, en önemli şey, mevcut rutininizin gelecekteki herhangi bir başarıyı engellemeyeceğinden emin olmaktır. Nazik bir makyaj temizleyici ve durulanması kolay bir maskara kullandığınızdan emin olun (su geçirmez maskarayı atlayın), çünkü bu kirpiklerinizi kurutarak kırılgan olmalarına neden olabilir. Ayrıca bakteri ve kirpiklerinizi kurutmamak için maskaranızı üç ayda bir değiştirmelisiniz. Takma kirpikleri sevenlere gelince, bir an için harika görünebilirler, ancak kirpik yapıştırıcısının uzun vadeli hasarı buna değmez. Ayrıca, kirpiklerinizi aşırı kıvırmaktan kaçının, çünkü bu bazen kirpik büyümesini engelleyebilir.

Makyaj Rutininizden Önce Kirpik Güçlendirici Serum Kullanın

Kirpik serumları, pazarlandığı kadar etkili olmadığı için büyük ölçüde sinir bozucu olabilse de, bazıları gerçekten işe yarıyor. Kirpiklerin uzunluğunu, kalınlığını ve koyuluğunu artıran bir bimatoprost olan Latisse gibi bir kirpik serumu kullanabiliesiniz.

Göz Makyajını Nazikçe Çıkarın

Günün sonunda, maskaranın kirpiklerinizi sertleştirmemesi için makyajınızı çıkardığınızdan emin olun. Makyajınızı çıkarırken çok sert bir şekilde silmekten kaçının ve makyajı nazikçe çıkarın, makyaj çıkarıcı veya temizleyicinizin maskarayı gevşetmesi için 30 saniye bekleyin. Ayrıca, gözlerinizi aşırı derecede ovuşturmadığınızdan emin olun çünkü bu, kırılmaya katkıda bulunur.

Zeytinyağı veya Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Zeytinyağı, saçları uzatma ve güçlendirme konusundaki sihirli yeteneği gibi , kirpiklerinizi daha uzun ve daha dolgun hale getirmede iki katına çıkar. Yağ asitleri açısından zengin olan zeytinyağının nemlendirici etkisi kirpiklerinizi yumuşatır. Yağı kirpiklerinize eşit şekilde dağıtmak için ihtiyacınız olan tek şey bir maskara fırçası. Hindistan cevizi yağı ayrıca saç ve kirpikler için nemlendirici olarak da kullanılabilir. Farklı bir makyaj fırçanız yoksa parmak uçlarınıza biraz koyun ve yumuşaklık ve güç için kirpiklerinize hafifçe sürün.

Yeşil Çayı Sadece İçmeyin

Yeşil çayın vücuda olan olumlu etkileri kanıtlanmış bir gerçek ancak yeşil çay kirpik temizliğinde de önemli bir yere sahip. Göz makyajınızı temizledikten sonra demlediğiniz yarım bardak yeşil çaya batırdığınız pamuğu kirpik diplerinize sürün. Ardından göze kompres yaparak kullanın. Hem göz temizliği hem de kirpik dökülmesini engeller.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio