Üsküdar’da kitap cafe konseptinde bir durak: Sedir Kitap&Kahve

Merjam Yazar: Merjam 22 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Son yıllarda kitap cafe konseptinde ciddi artış yaşandı. Artan talep farklı mekânların oluşumunu sağladı. Bugün İstanbul’un gözde semti Üsküdar’a gidiyoruz. Durağımız Sedir Kitap&Kahve oluyor.

Üsküdar’da kitap cafe konseptinde bir durak: Sedir Kitap&Kahve

“En büyük ve zor yolculuk insanın kendi içine yaptığı yolculuktur “diyor Mevlana. Kitaplar ise bu yolculukta ki en büyük destek. Kültür ve tarih açısından medeniyetimizde önemli bir muhit olan Üsküdar’da ismiyle müsemma olarak kök salmaya niyet eden Sedir Kitap Kahve‘de en sevdiğin kitabına eşlik eden dumanı üzerinde bir çay ya da kırk yıl hatırı olan kahve ile huzur dolu bir yolculuğa çıkabilirsin.

Gastronomi Sokağı’nda yer alıyor

Farklı lezzetlere ev sahipliği yapan Gastronomi Sokağı‘nda özellikle kültürel ortamın gelişimine katkı sunmak amacıyla açılan Sedir Kitap Kahve, gerek dekoru gerek lezzetleri gerekse çocuklara özel alanı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Adını çok uzun ömürlü ve derinlere kök salan sedir ağacından alan kitabevinin oturma alanlarında ve aydınlatmalarda tercih edilen tasarımları da yine ismine atıfta bulunuyor.

Her türlü yayına yer verilen yaklaşık 30 bin kitap bulunuyor

Kitap kafe temasıyla hazırlanan Sedir Kitabevi, kendine has lezzetleri ve iş/ders çalışanlara yönelik bölümleriyle Üsküdar’a yolu düşenlerin uğrak noktası olacak. Konsepti gereği kitabın yanında iyi gidecek çayı ve kahvesi de cabası…

50 yıllık birikime sahip Erdem Yayınları tarafından açılan Sedir Kitabevi sadece kitap satmaya odaklı bir mekân değil. Her türlü yayına yer verilen yaklaşık 30 bin kitabın yer aldığı kütüphanesiyle Türk yayın ve entelektüel dünyasının ana hatlarını ve çizgilerini okurlarla buluşturmayı hedefliyor. Ayrıca mekânın üst katında yıl içerisinde pek çok söyleşi ve atölyeye de alan açmak istiyor.

Marmaray ve metronun sağladığı ulaşım kolaylığı ile rahatça gidebileceğiniz Sedir Kitap Kahve bir kültür mekânına dönüşen Uncular Sokağında konuklarını bekliyor.

Kaynak: Yeşiltopuklar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio