Ünlü isimlerin merak edilen belgesel filmleri

Merjam Yazar: Merjam 22 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Ünlü isimlerin merak edilen belgesel filmlerini sizler için sıraladık. Dünyaca ünlü isimlerin yaşam öyküleri bu filmlerde konu ediniliyor.

Ünlü isimlerin merak edilen belgesel filmleri

Ünlü belgeseller, kültürel ikonların kişisel yaşamlarına bir bakış atmamızı sağlıyor. Son birkaç on yılın en etkili ünlülerinden bazılarının yer aldığı bu 10 belgesel, aynı derecede eğlenceli ve duygusal, pop kültüre bakış açınızı genişletecek.

Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me
Selena Gomez: My Mind & Me adlı belgeselinde Selena Gomez, altı yıllık bir süre boyunca hayatını anlatıyor. Film, özellikle akıl sağlığı söz konusu olduğunda, şarkıcının kişisel mücadelelerine ışık tutuyor. Çok erken yaşta ilgi odağı olan Gomez, nihai bipolar bozukluk teşhisine gidene kadar katlanmak zorunda kaldığı karanlık zamanların perdesini aralıyor.


Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime
Halftime bizi 2020 Super Bowl İlk Yarı Şov performansının perde arkasına götürürken Jennifer Lopez'in dünyasına dalın. Super Bowl devre arasında Shakira ile beraber sahne alan şarkıcı, "Super Bowl'u iki kişiyle yapmak, dünyanın en kötü fikri" diyerek Kolombiyalı şarkıcıyla beraber performans sergilemek istemediğini belirtti. Lopez'in menajeri "Genelde bir kişi sahneye çıkar ve gösteriyi planlar. İstediği misafir şarkıcıları kendi seçer. Her yıl tek kişinin yaptığı bir gösteriyi iki Latin şarkıcının yapmasını istemek, büyük bir hakaretti" ifadelerini kullandı.


Amy

Amy
Asif Kapadia'nın 2015 yapımı bu belgeselinde, sevilen caz şarkıcısı Amy Winehouse'un çocukluğundan ölümüne kadar olan hayatı anlatılıyor. Patlayıcı kariyeri öncesi ve sonrasındaki görüntülerin yanı sıra en yakın akranlarıyla yaptığı röportajları kullanan Amy, hikayesini hayata geri getiriyor.


Biggie: I Got A Story To Tell

Biggie: I Got A Story To Tell
Emmett Malloy'un rapçi The Notorious BIG'in hayatı hakkındaki 2021 belgeseli , onun mütevazi geçmişinden hip-hop süperstarlığına giden yolculuğu gösteriyor. Biggie: Anlatacak Bir Hikayem Var, sahne arkası görüntüleri ve sevdikleriyle yapılan röportajları Biggie hayranları ve benzer şekilde müzik severlerden oluşan bir izleyici kitlesine getiriyor.


Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry
Billie Eilish: The World's a Little Blurry , Billie Eilish'in ilk albümünden bugüne genç bir müzisyen olarak yükselişini anlatan bir AppleTV+ filmi. RJ Cutler'ın bu belgeselinde Eilish'i yolda, arkadaşlarının arasında ve kendisiyle birlikte izleyin.


Britney Vs. Spears

Britney Vs. Spears
Britney Spears'ın vasilik hikayesi, 21. yüzyılda pop kültürünün tartışmasız en önemli anlarından biri ve halen konuşulmaya devam ediyor. Erin Lee Carr'ın 2021 belgeseli Britney Vs. Spears, pop yıldızının kariyer gidişatını ve vasilik ayrıntılarını takip ediyor.


Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two
Gaga: Five Foot Two , pop yıldızı Lady Gaga'nın akıl sağlığı ve şöhretle ilgili kişisel deneyimlerini gösteren samimi bir Netflix belgeseli. Chris Moukarbel'in yönettiği belgesel, 2017'de yayınlandı ve Lady Gaga'nın Joanne albümünün geliştirilmesinin yanı sıra sanatçının 2017 Super Bowl İlk Yarı Şovu hazırlıklarına odaklanıyor.


Homecoming

Homecoming
Beyoncé'nin Netflix belgeseli Homecoming , şarkıcının 2018 Coachella Valley Müzik ve Sanat Festivali'ndeki setinin zorlu hazırlıklarına ve ikonik performansına derinlemesine bir bakış sunuyor. Beyoncé'nin bizzat yönettiği belgesel, projelerinin her birinde yer alan mükemmeliyetçilik ve yaratıcılığa bir bakış sunuyor.


Janet Jackson.

Janet Jackson.
Kısa süre önce yayınlanan Lifetime belgesel dizisi Janet Jackson'da , şarkıcı, dansçı ve müzik ikonu Janet Jackson, hayatına dair anlatılmamış hikayeler anlatıyor; hatta Justin Timberlake ile 2004 Super Bowl performansı sırasında kötü şöhretli elbise kazasının ayrıntılarını paylaşıyor..


Miss Americana

Miss Americana
Miss Americana, Lana Wilson tarafından yönetilen, country pop şarkıcısı Taylor Swift'in son on yıldaki kariyerinden görüntüler içeren bir 2020 belgeselidir. Kaynak: Harper's Bazaar


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio