Twitter’da istifa dalgası sürüyor!

Merjam Yazar: Merjam 19 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sosyal medya şirketi Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk'ın çalışanlarına uzun çalışma saatlerine hazırlıklı olmaları ya da istifa etmeleri çağrısının ardından çok sayıda kişinin istifa ettiği bildirildi.

Twitter’da istifa dalgası sürüyor!

Ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Twitter’ı satın aldığını resmen açıkladı ve hızlıca çalışmalara başladı. Elon Musk, Twitter “düzelene” kadar sürekli olarak şirketin San Francisco’daki merkezinde kalacağını açıklamıştı. Yoğun çalışma temposu içinde olan ünlü milyarder, çalışanlarından da aynı şeyi yapmalarını istiyor.

“Ya çalışın ya çıkın”

Elon Musk, uzun saatler boyunca yoğun çalışmak istemeyen çalışanlara süre verdiğini, aksi halde kovulacaklarını bildirmişti.

Elon Musk, daha önce haftanın yedi günü sabahtan akşama kadar çalıştığını, ancak bunu kimseye tavsiye etmediğini söylemişti. Twitter’ın New York kentindeki merkezinde yer alan binada asılı olan bir kağıtta, “Twitter çalışanları dikkat. Tüm çalışanlar aynı ücret karşılığında haftada 80 saat çalışmalı ve beni küçük gören ya da duygularımı inciten herkes kovulacaktır. Dünya’nın en zengin insanı Elon Musk” yazdığı görüldü.

Kritik öneme sahip çalışanların istifasını engellemek istedi

Öte yandan The New York Times gazetesine göre Musk, bazı Twitter çalışanlarıyla bir araya gelerek “kritik öneme sahip roller üstlenen çalışanların” ayrılmasını engellemeye çalıştı.

CNN’in ulaştığı elektronik postada da Twitter’ın bazı çalışanlara “Twitter’ın heyecan verici geleceğinde sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” mesajını gönderdiği ortaya çıktı.

Ofisler kapatıldı

The New York Times’ın haberine göre, Twitter, Musk’ın çalışanlarının yaklaşık yarısını işten çıkarıp kalanlara da uzun çalışma saatlerini kabul etmelerine dair bildirimin arından başlayan istifa dalgası nedeniyle ofislerini geçici olarak kapattı.

21 Kasım’da açılacağı kaydedilen ofislerin kapatılma gerekçesi ise açıklanmadı. Musk’ın uzun ve daha fazla çalışma saatlerine hazırlıklı olunması ya da 36 saatte istifa edilmesi çağrısı yaptığı çarşamba günü şirketin 2 bin 900 çalışanı bulunuyordu. Şirketin yeni sahibi Musk, iki hafta önce 7 bin 500 şirket çalışanından yaklaşık yarısının işine son verirken istifa süreci devam etmişti.

Musk, çarşamba günü gönderdiği elektronik postada işten ayrılanlara en az 3 aylık maaşları kadar kıdem tazminatı ödemesi yapılacağını açıklamıştı.

Kaynak: Ensonhaber

Foto: AA

Merjam

Merjam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio