Sönük saçları daha hacimli göstermek için ipuçları

Merjam Yazar: Merjam 3 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Hareketli ve daha gür görünümlü saçlar için ipuçlarını sizlere derledik...

Sönük saçları daha hacimli göstermek için ipuçları

İnce telli saçlara sahipseniz doğru saç kesimi daha hacimli bir görünüm için kilit noktası olabilir. U kesim, kelebek kesim ve shag kesim gibi hareketli katlara sahip saç modelleriyle saçlarınıza daha yoğun bir görünüm verebilirsiniz.

Saç bakım ürünlerinizi saç tipinize göre seçmeniz oldukça önemli. İlk adımda saça ağırlık yapmayan ve saçları söndürmeyen formülleri önceliklendirebilirsiniz. Kalın telli ve gür saçlara sahipseniz kabarma engelleyici ve pürüzsüzleştirici ürünlerle optimum hacmi sağlayabilir, ince telli saçlara sahipseniz hafif ve volüm artırıcı formüllerden destek alabilirsiniz.

Daha hacimli saçlar için kurutma adımı da oldukça önemli. Saç diplerini havalandırmak, daha gür bir görünüm için püf noktaları arasında. Kısa yoldan bu adımı gerçekleştirmek için başınızı öne eğerek saçlarınızı kurutabilir, sonra geniş taraklı bir fırça yardımıyla saçları söndürmeden hafifçe tarayarak şekillendirebilirsiniz.

Ne varsa eskilerde var! Bigudiler daha volümlü ve hareketli bir saç görünümü için gizli silahlarınızdan. Hareketli fönünüzü daha havalı yapmak, kalıcılığını artırmak ve katlarınızı belirginleştirmek için bigudileden faydalanabilirsiniz. Yine saç diplerini kaldırmak ve sönük görünümün önüne geçmek için de bu küçük silindirler harika bir yardımcı.

Klasik püf noktalarından biri daha! Çok ince telli, kolay bozulan ve şekil almayan saçlarınız varsa bu inatçılığa krepeyle son verebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan sık dişli bir krepe tarağı ve biraz da sprey.

Saç tellerine kazandıracağınız doku, tutamların daha hacimli görünmesini sağlar. Pürüzsüz, ışıl ışıl ve yumuşak bir görünüm istenen kusursuz sonuç olsa da kaygan tutamlar hem şeklini hem de hacmini korumakta zorlanabilir. Doku verici ve deniz tuzu spreyleriyle bu handikapın önüne en az zararla geçebilirsiniz.

Saçlarınızı şekillendirirken alışkanlıklarınızın dışına çıkmak da bonus bir hacim kaynağı. Saçlarınızı hep aynı yerden ayırıyorsanız bir süre sonra saçların çıkış yönü o yere adapte olur. Ancak ayrım noktanızı değiştirdiğinizde ters açıya yönelmek zorunda kalan saç dipleri otomatik olarak havalanır ve ortaya aradığınız sonuç çıkar.

Kaynak: Vogue

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio