Saç detoksu nedir?

Merjam Yazar: Merjam 25 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Cildimiz detoksa ne kadar ihtiyaç duyuyorsa saçımızda aynı şekilde detoksa ihtiyaç duyar. Saç detoksu nedir? Hangi ürünler saç detoksu için tercih ediliyor? İşte yanıtı…

Saç detoksu nedir?

Saçınızda kuruluk, matlaşma, aşırı yağlanma, kırılma gibi problemleri çözecek; saç detoksu etkisi veren en iyi bakım ürünleri bir arada.

Saç detoksu nedir?

Saçınızda kuruluk, matlaşma, aşırı yağlanma, kırılma gibi problemler varsa ‘saç detoksu’ size iyi gelebilir. Öncelikle, boya, fön, düzleştirme, maşa ile şekillendirme gibi işlemlere bir süreliğine ara vermenizi öneriyoruz. Saç derinizi derinlemesine arındıran ama bunu yaparken saçı kurutmayan ürünleri saç bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Saç derisinde peeling etkisi gösteren ürünler, masaj ile birlikte uygulandığında, ölü deriden kurtularak ve gözenekleri temizleyerek saç diplerinde biriken ürünlerin temizlenmesine yardımcı oluyor.

Saç detoksu nasıl yapılır?

Yoğun şehir hayatı, kirli hava, saçta biriken şekillendirici kalıntıları ve bunlarla gelen stres saçlarınızı tahmin ettiğinizden daha fazla etkiliyor. Saç derisini bu etkenlerden arındırmak için saç detoksu yapan ürünler radarımızda.

Yves Rocher

Formülü yenilenen, durulaması kolay detoks etkili saç peelingi, içindeki %100 doğal tanecikler ile, dış etkenler nedeniyle yıpranmış saç köklerini derinlemesine arındırıyor. Formülüne yeni eklenen Agav saç köklerini derinlemesine beslerken, suyu arındırma özelliğine sahip Moringa çekirdeği özü de dış etkenler nedeniyle yıpranmış saçların tekrar canlanmasını sağlıyor.

Yves Rocher Anti-Pollution Oxygenating Scrub, 114,90 TL

We Are Paradoxx

%99,3’ü doğal içeriklerden oluşan, yıpranmış saçları onaran ve yeniden yapılandıran bu maske nemi saça hapsetmek ve saçın parlaklığını arttırmak için provitamin B-5 ile zenginleştirilmiş. Formülündeki nane saç diplerini arındırıp canlandırırken, vegan keratin de saçın kırılganlığını azaltıyor ve hasarlı uçları düzeltiyor.

We Are Paradoxx Detox Restorative Hair Mask, 810 TL

Ashley Joy

Çabuk yağlanan saçlar öncelikli olarak tüm saç tiplerinde ideal bir performans gösteren Arındırıcı saç maskesi saçı fazla yağ ve birikmiş kalıntılardan arındırarak detoks etkisi sağlıyor. İçeriğindeki aktif karbonunun detoks etkisiyle saç tellerinde biriken tüm kalıntılar derinlemesine arındırılıyor. Bentonit kili ise saçlardaki fazla yağı ve kiri uzaklaştırarak, saçların daha ipeksi, yumuşak, canlı ve pürüzsüz olmasını destekliyor.

Ashley Joy Bentonit kili + Aktif Karbon saç maskesi, 36,95 TL

Kerastase

Şampuanlama öncesinde kullanılan bu ürün, şampuana oranla daha fazla kiri ve saç derisinde birikmiş olan partikülleri arındırıyor. Formülündeki hyaütonik asit saç derisini nemlendirip besliyor. Çay gülü, hafif odunsu ve misk içeren kokusu da muhteşem.

Kerastase Chronologiste Pre-Cleanse, 467,55 TL

Kaynak: ALEM

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio