Louis Vuitton’un Yayoi Kusama Koleksiyonu Geri Döndü!

Merjam Yazar: Merjam 18 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Louis Vuitton'un Yayoi Kusama Koleksiyonu on yıl aradan sonra ilk kez geri döndü! Yayoi Kusama'nın rengarenk puantiyeleri ve daha fazlası...

Louis Vuitton’un Yayoi Kusama Koleksiyonu Geri Döndü!

Yayoi Kusama’nın renkli evrenine bizi davet eden puantiyelerini tanımayan yoktur. 1970’li yıllardan beri imzası olan puantiyeler ve ilginç deneyim kapılarını açan “Sonsuzluk Odaları” ile Kusama, son yıllarda adından sıkça bahsettiğimiz bir sanatçı.

Bu zamana kadar pek çok şeye ilham olan Kusama’nın puantiyeleri modaya da yön vermekte. Fransa merkezli lüks moda markası Louis Vuitton’un, uluslararası Japon sanatçı Yayoi Kusama ile gerçekleştirdiği iş birliği bu durumu kanıtlar nitelikte.

Yaşayan en önemli çağdaş sanatçılardan olan Kusama’nın Louis Vuitton ile yaptığı bu iş birliği ilk kez değil. Japon sanatçı, 2012 yılında da markanın sanat direktörü Marc Jacobs iken, Louis Vuitton ürünlerine imzasını atmıştı. Louis Vuitton’un 2012’deki koleksiyonunda, sanatçının imza benekleri markanın popüler çantalarını süslemişti.

Sanatçının puantiyeleri şimdi de Louis Vuitton’un 2023 kreasyonunda hayat buluyor. Marka, 2023 koleksiyonu için Kusama ile iş birliğiyle ürettiği deri ürünleri ocak ayının ilk haftasında piyasaya sürdü.

Louis Vuitton x Yayoi Kusama iş birliği; hazır giyim, aksesuar, mayo ve koku çeşitleriyle hem kadın hem de erkek dünyasına hitap ediyor. Koleksiyon, Kusama’nın sanat yaşamındaki siyah-beyaz, kırmızı-beyaz ve sarı-siyah gibi yaygın renk kombinasyonlarını benimsiyor.

Ayrıca Louis Vuitton kreasyonuna, Kusama’nın motiflerinin yanı sıra sonsuzluk hayallerini de ekliyor. Kusama’nın “Narcissus Garden” ve “Infinity Mirror Rooms” gibi enstalasyonları ise metalik Louis Vuitton aksesuarlarında yeniden hayat buluyor.

Louis Vuitton’un başarılı sanatçılarla uzun süredir devam eden ortaklığının bir kutlaması olan Yayoi Kusama kreasyonu, sanat ve modanın estetik buluşmasını gözler önüne seriyor.

Kaynak: Alem

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio