Louis Vuitton x Yayoi Kusama ortaklığı sürüyor

Merjam Yazar: Merjam 21 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Louis Vuitton, Sanatçı Yayoi Kusama'nın büyüsüyle 2012'de tanışmıştı. Ancak bu ilişki tüm hızıyla sürüyor. İşte moda ve sanatın göz alan birlikteliği…

Louis Vuitton x Yayoi Kusama ortaklığı sürüyor

Kusama’nın imza nesneleri, motifleri ve sonsuzluk hayalleri, Maison’u: çantalardan erkek giyimine; kadın giyim koleksiyonundan güneş gözlüklerine; kokulardan ayakkabı ve aksesuarlara değin tüm ürün kategorilerini ele geçiriyor. Buna karşılık, Louis Vuitton’un kendi simgesel parçalarının bazılarında, onları eşit derecede kendilerinin ve Kusama’nın dönüştürücü dünyasının birer parçası haline getiren bir evrimi var.

Geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor

Louis Vuitton’un geçmişteki sanatsal iş birliklerine uygun olarak, Maison ve Yayoi Kusama arasındaki karşılaşma samimiyete, ikonoklazma ve her şeyden önce zanaatın ve sıradan olanın üzerinde mükemmelliğin karşılıklı takdirine dayanıyor. Louis Vuitton’da konu nesne yapmanın büyüsüne gelince her şey mümkündür.

Kusama’nın imzası niteliğindeki fırça darbeli noktaları Louis Vuitton Monogramı ile eğlenceli bir şekilde buluşuyor. Sert kenarlı valizler ve Maison’un kadınlar ve erkekler için tasarladığı geniş yelpazeli yumuşak Monogram kanvas ikon çantaları, botlar, spor ve Derby ayakkabıları, erkek hazır giyimden, noktalı Monogram kuş tüyü ceket ve kargo pantolonlara değin bu eğlenceli buluşma gözler önüne seriliyor. Boyalı noktalar, beyaz Capucines ve siyah Dauphine çantalar gibi deri parçaların yanı sıra, çok renkli fırça darbeli düğmeleri olan siyah bir deri bir etekle çoğalmaya devam ederken; ayni zamanda, ipek fitilli bir pijama takımında, kişiye özel üretilen erkek dış giyimde, hassas baskılı saf yün bir paltoda, kadınlar için girift baskılı jean’lerde ve kaşmir kazaklarda da kendini gösteriyor. Kadınların dünyasında çift taraflı balıkçı şapkalar, ipek eşarplar ve Edge zincir takılardan, erkeklerin dünyasında beyzbol şapkaları, kemerler ve gözlüklere kadar aksesuarlarda da bu motif çoğalıyor. Renkli ve gri tonlamalı boyalı noktalar, Attrape-Rêves ve L’Immensité’nin hem ambalajlarını, hem şişelerini hem de seyahat çantalarını saran Maison’un koku evrenine kadar uzanıyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio