2023’ün seyahat trendleri

Merjam Yazar: Merjam 5 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Bu yıl yepyeni deneyimler edinmek için en çok sabırsızlananlar ise hiç şüphesiz seyahatseverler. Yeni yıl ile birlikte uzak rotalar, deneyim kazandıracak rotalar, mükemmel manzaralar ve çok daha fazlası seyahat trendlerinde karşımıza çıkıyor.

2023’ün seyahat trendleri

Şehirlerin turistlere uyguladığı beklenmedik kurallar olduğunu da unutmadan söylememizde fayda var. Bu kurallar doğrultusunda bilinçli tercihler de seyahat trendleri arasında öne çıkıyor.

2023 Seyahat Trendlerinde Neler Öne Çıkıyor?

Yemek için seyahat, duygusal bağ kurulacak destinasyonlar ve sadece dinlenmek isteyenler için yepyeni rotalar 2023 yılında seyahat severlerin en çok tercihlerini belirleyen başlıklar olacak.

Yemek için seyahat etmeyi sevenler İtalya- Umbria’yı tercih edebilir. Yurt içinde ise klasikleşen Antep dışında Afyon, Kayseri, Adana ve Konya başı çekerken Kastamonu ise listeye girerek Türkiye’nin gastronomi şehirleri arasında çokça tercih edilmeye başlarken 2023 yılında uğruna seyahat edilecek yerler arasında olacak.

.

Duygusal bağ kurulacak seyahatler için Alaska, Arnavutluk, Akra-Gana, Guyana-Karayipler, Boise-ABD 2023’ün öneri rotaları. Turistik gezilerin dışında salgın sonrası Umre ziyaretlerininde büyük bir ilgi ile başladığını belirtmekte fayda var. Yurtiçinde bağ kurulabilecek yerler listesinde ise İstanbul, Konya, Bursa, Edirne, Amasya geliyor.

2023 yılında sadece dinlenmek için seyahat etmek isteyenler için Halkidiki, Jamaika, Dominika, Endonezya, Malta ve Ürdün’ün yolunu tutabilir. Ama Ürdün’e dinlenme seyahatlerinden başka bir başlık da açmak gerek. Bunların dışında Türkiye’nin en keyifli otelleri, kamp alanları ve villaları da sadece dinlenmek isteyenleri bekliyor.

Kaynak: Yeşil Topuklar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio