101 yaşındaki moda ikonu: Iris Apfel

Merjam Yazar: Merjam 23 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Modaya ismini kazımış karakterlerden birisi de Iris Apfel…Tarzı, stili ve enerjisiyle kendinden söz ettiren moda ikonuna yakından bakalım. İşte detaylar…

101 yaşındaki moda ikonu: Iris Apfel

Abartılı aksesuarları, renkli kıyafetleriyle moda ikonu olarak tanımlanan Iris Apfel, bu unvanın hakkını fazlasıyla veriyor! Apfel, başarılı kariyerinin yanı sıra görenleri bir daha baktıracak bir stile sahip!

Kocaman gözlükleri, büyük takıları ve rengârenk kıyafetleriyle tanınan Iris Apfel, Ağustos ayında 101. yaşını kutladı.

Hayat enerjisi, sıradışı kişiliği ile bir ilham kaynağı olarak tanımlanan Iris, moda ikonu olarak anılıyor. Kendisi tarzını “zıtlıkların uyumu” olarak tanımlıyor.

Iris, gençlik yıllarında sanat tarihi okudu ve iç mimarlık alanında uzmanlaştı. Ancak ilgisi modaya kayınca hayat ona başka bir kariyer sundu. Zaman içerisinde farklı moda dergilerinde illüstratörler ile çalışma fırsatı yakaladı.

2005 yılında kendi tarzını sergilediği kıyafet ve aksesuarlardan oluşan bir sergi açınca moda dünyasında büyük beğeni topladı.

Bu aslında bir reklam çalışmasıydı ama koleksiyon büyük ses getirdi. Daha sonra eşiyle Old World Weavers isimli bir marka sundu.

Iris, özenle seçtiği kumaşlardan farklı ev eşyaları tasarlıyor.

Kaynak: Oggusto

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio